All on 4 Tekniği

Antlara Dental - All on 4 Tekniği nedir?

All on 4 Tekniği Nedir?


Aşırı kemik kaybından dolayı protez kullanamayan hastalarda uygulanan ve hastanın bir gün içinde geçici protezlerine kavuşup kullanabildiği bir tekniktir. Kemik erimeleri genelde ön bölgede daha azdır. Bu teknikte bu ön bölgedeki yeterli kemiğe özel açılarla yerleştirilen implantlar ve onlara uygun üst yapılar sayesinde aynı gün hasta geçici protezini kullanmaya başlar. Çene kemiklerinin müsaitliğine göre 4 veya 6 implant kullanılır. Hastanın 3-4 ay sonra kalıcı protezleri yapılır.

all on 4 teknik

Sık Sorulan Sorular

All on 4 tedavisinde tedavi öncesi hastalardan ölçü alınıp geçici protezleri hazırlanır. Lokal anestezi altında hastanın çekilecek dişleri varsa bunlar çekilerek implantları yerleştirilir. Hastalardan implantların üstünden ölçü alınarak yapılan geçici protezler bu implantlara uygulanır.
Hastalara ileri cerrahi tekniklere ihtiyaç duyulmadan aynı gün implant ve protezlerinin yapılmasını sağlar. Hastalar hareketli protezleri ile gelip aynı günün akşamı sabit protezleri ile evlerine giderler. Şehir dışından gelen hastalar için çok uygundur. Yapılan operasyonun sıkıntısı yara yerlerine herhangi bir baskı olmamasından dolayı çok azdır. Maliyeti klasik dental implant ameliyatına göre daha düşüktür. İstenilen gülüş estetiği, gülme hattı ve estetik görünüm sağlanır. Klasik dental implantlarla kıyaslandığında bakımı ve temizlemesi daha rahattır. Bulantı refleksi olan hastalar için çok uygundur. Hastanın damak kısmını içermediği için daha konforludur ve daha rahat alışılır.
Hastaların verilen ilaçları düzenli kullanmaları ve birkaç gün sıcak yememeleri gerekir. All on 4 ile yapılan dental implant hastalarının geçici protez dönemlerinde hiç bir koşulda sert besinler yememeleri gerekir. Hastalar mutlaka yumuşak diyetle beslenmelidirler. Bunun nedeni diş imlantlarına gelen yükün azaltılmasıdır. 3 ay sonra yapılan kalıcı protezlerde normal besin tüketimine başlayabilirler.

Diğer önemli nokta geçici protezlerde bir kırık oluşursa mutlaka hekimlerine gitmeleri gerekir. Kırık protezler implant kaybına neden olabilirler.

All On Four tekniği kimlere uygulanabilir?

Yeterli kemik yapısına sahip implant ameliyatına engel olacak sistemik rahatsızlığı bulunmayan bütün hastalara uygulanabilir.

Antalya Diş Tedavi Kliniği - Antlara Dental